Workshop

Arrangement 

Infoblad ws0020

Thema: Milieuvriendelijk

Leerniveau: 1 en 2

Stijl: Eigentijds milieuvriendelijk, alzijdig, decoratief

Fotografie: Sudipa

Beschrijving: Milieuvriendelijke schikking
We maken een alternatieve schikking gebaseerd op een milieuvriendelijke basis. U heeft hiervoor nodig een waterdichte vaas of pot, bloemengaas (telers gebruiken dit voor Chrysanten teelt en voor andere bloemsoorten, het heeft een maaswijdte van 10 tot 12 cm. Verder kiest u een soort bloemen die u leuk vindt.
Tip. als u niet aan dit gaas kunt komen kunt u ook van oud metaaldraad zelf een netwerk vlechten, of tweeduimsgaas gebruiken.) 

Nodig voor deze les:

  • Een vaas of pot.
  • ca. 1 meter gaas.
  • Een bloemsoort naar keuze. Hier is Zantedeschia gebruikt.
  • De kleurencombinatie is hier ton sur ton. Maar u kunt ook een andere kleurencombinatie kiezen. Houdt voor een rustig effect echter een enkele kleur aan.
  • Een soort groen, bijvoorbeeld Buxus, Hedera erecta of iets degelijks om de basis net boven de vaas te bedekken.

Werkwijze:

  1. Kies bloemen van ca. 50 cm lang. Dit is afhankelijk van hoe groot u het arrangement wilt maken.
  2. Maak de stelen schoon en verwijder het blad van onder tot een derde deel en overtollige delen. (Dit hoeft niet bij Zantedeschia, Gerbera en sommige andere soorten)
  3. Leg de bloemen en het blad klaar.
  4. Zet het gaas in de vaas en buig het rond. Met de gaaseinden kunt het aan elkaar bevestigen. Buig het gaas in vorm.
  5. Steek nu de bloemen op gelijke hoogte tussen het gaas.
  6. Werk onderaan af met blad.
  7. Vul de vaas steeds bij met water.

Materialen: Zantedeschia elliottiana, Asparagus virgatus.

Voor meer informatie zie het boek: Natuurlijk bloemschikken

terug overzicht workshop