Workshop

Arrangement 

Infoblad ws0021

Thema: Milieuvriendelijk design met Anthurium

Leerniveau: 1 en 2

Stijl: Modern milieuvriendelijk design, alzijdig, decoratief

Fotografie: Aad van Uffelen

Beschrijving: Milieuvriendelijke designschikking
We gaan in deze workshop een schikking met als doel een eenvoudig design resultaat te creëren Tevens doen we dit met een milieuvriendelijke techniek. U heeft hiervoor nodig een laboratoriumrekje met daarin een aantal glasbuisjes. We vullen de buisjes voor de helft met water en Chrysal. We werken in deze schikking met de exotische Anthurium, maar u kunt vele soorten bloemen voor deze schikking gebruiken.
Tip. als u niet aan een laboratoriumrekje kunt komen, kunt u ook van metaaldraad er zelf een van laten lassen, u kunt het onbeperkt hergebruiken.) 
Zet het arrangement op een rustige plaats om de schone lijnen en vormen goed te kunnen zien.

Nodig voor deze les:

  • Een klein metalen laboratoriumrekje.
  • ca. 12 tot 20 glasbuisjes.
  • Een bloemsoort naar keuze. Hier is Anthurium gebruikt.
  • De kleurencombinatie is hier een eenklank ofwel monochromatisch. Maar u kunt ook een andere kleurencombinatie kiezen of een gemengde combinatie. Houdt voor een rustig effect echter een enkele kleur aan.
  • Een soort groen, bijvoorbeeld Asparagus setaceus zoals hier gebruikt geeft een elegant en sierlijk effect.
  • Enkele decoratieve knikkers of steenjes maken het geheel nog wat speelser.

Werkwijze:

  1. Kies bloemen van ca. 40 tot 45 cm lang. Dit is afhankelijk van hoe groot u het arrangement wilt maken.
  2. Snijdt de stelen aan met een scherp mes en plaats ze elegant en eventueel kruisend in de glasbuisjes.
  3. Steek de Asparagusranken op een sierlijke wijze tussen en over de Anthuriums.
  4. Vul de glasbuisjes om de paar dagen bij met water indien nodig.

Materialen: Anthurium, Asparagus setaceus.

Voor meer informatie zie het boek: Natuurlijk bloemschikken

terug overzicht workshop